bóle kręgosłupa

W ciągu całego życia jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo zachorowania różnego typu. Choroby kości również nie są osobliwością. Szkielet to nie tylko swoiste rusztowanie ciała człowieka.
Budujące kości stanowią „magazyn” na składniki mineralne, i mimo, że cyklicznie podlegają odnowie to bywają narażone na atak przez chorobę. A ta może mieć pochodzenie różnego rodzaju. Do najczęściej występujących zaliczają się przyczyny: genetyczne, związane z niedoborami witamin i minerałów, wywołane modyfikacjami hormonalnymi oraz związane z przemianą materii, a także nowotworowe. Z wiekiem wzrasta prócz tego zagrożenie wystąpieniem osteoporozy.
kostny układ
Stan ten może prowokować większą kruchość kości. Wczesne stadia rozwoju choroby często pozostają ignorowane, a odczuwany typowy dla osteoporozy ból – niedoceniony. Niestety, bo najlepsze efekty pozwala uzyskać wcześnie podjęte postępowanie terapeutyczne. Bardzo istotne jest jednak szczególnie stosowanie działań z zakresu profilaktyki. Wówczas nawet w jesieni życia będziemy mogli cieszyć się sprawnością. Do poszczególnych części procedury zapobiegawczej zaliczamy: systematycznie wykonywane aktywności fizyczne oraz właściwą, bogatą w minerały oraz witaminy dietę. Dobrym posunięciem będzie też monitorowanie ciężaru ciała, ponieważ nadmiar kilogramów ma zły wpływ na układ kostny.

Dodaj komentarz